Firma Yetkilisi
01 Aralık 2001
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 4)
Gönderileri
En çaresiz olduğumuz anlarda bize ümit olan bir söz "Bu da geçer ya hu" belki basit gelebilir size o çaresiz anlarınızda ama anlamı ve hikayesi de bir o kadar da derin. Gelin o zaman etkileyici hikayeyi hep birlikte okuyalım.

İnsana “neler neler geçmedi ki?” diye şöyle dönüp bir geçmişte yaşadığı güçlükleri hatırlatan söz. Mutsuzluk da mutluluk gibi sonlu ve bitimli bir kelime. Aslında bizlere düşen kendi payını yaşamak biraz, biraz da terslikleri didinip düzeltmeye çalışmaktır. Neler geçmedi ki başımızdan hakikaten başımızdan değil mi? “Bu da geçer ya hu!” ürpertici bir cümle düşündüğünüzde ürpertici olmasa bile, ağır, bunu kabullenmek lazım. Bu da geçer… Hep geçer.. Her şey geçer…
Peki insan bunu bile bile nasıl yaşar? Mutluluk geçiyor, hüzün geçiyor, aşk geçiyor, acı geçiyor… Ee ne kaldı elimizde? Her şeyin geçeceğini bilerek nefes almak kolay mı? kalan acı da olsa, bişeyler kalsa olmaz mı?ömrüm boyu acıya razı olsam, ama işte geçmese, her şey geçip de insanın acizliğini gözüne sokmasa değil mi?
Yazının Devamı ve Kar Amacı Gütmeyen Sitemizi Desteklemek İçin TIKLAYINZ..
Gönlünüzce dinlenmek, keyif yapmak mı istiyorsunuz! Belki de doyumsuz güzellikleri fotoğraflamak ve anılarınızı başkalarıyla paylaşmak mı özleminiz! Öyleyse hiç durmayın. Tarihi mekanlara da bu kez yolunuz düşecek. Trekking yapacak, doğayı keyfedeceksiniz. Doğası henüz bozulmamış, çevre zenginliği çok fazla olan ve ailece huzur bulabileceğiniz bir yere götüreceğim sizi bugün, esrarengiz ve güzel tatil beldelerinden biri olan Orhaniye. Yolculuğa hazırsanız başlıyorum
Yazının Devamı ve Kar Amacı Gütmeyen Sitemizi Desteklemek İçin TIKLAYINZ..
Yüzmek, vücudumuzdaki tüm kasları çalıştıran mükemmel bir spordur. Yüzerek yapılan su sporları bu çalışmayı ve gelişmeyi kat kat arttırıyor ve bu gelişim sadece kaslarda değil bir bütün olarak ilerliyor. Nasıl mı? Cevabı yazımızda.

Her sporun faydası mükemmeldir. Basketbol, futbol, voleybol, tenis, badminton ve daha ismini sayamadığımız niceleri. Ancak su sporları, öyle bir spor dalıdır ki vücudun tamamının çalışması ve fiziksel gelişimlerin yanı sıra, zihinsel ve bilişsel olarak da gelişimleri sağlıyor ve çok yönlü bir gelişim sağlıyor. Su sporlarının faydalarını inceleyelim.

Yazının Devamı ve Kar Amacı Gütmeyen Sitemizi Desteklemek İçin TIKLAYINZ..
Hayatımızın en doğal kavramlarından birisidir ölüm, tıpkı aylarca anne karnında 9 ay yaşayıp gözümüzü başka dünyaya açmak kadar doğaldır. Ama ölümün en zor tarafı da arkada kalan olmaktır, hayata devam etme zorunluluğunu kabullenmektir. Peki, ölümü kabullenmek neden bu kadar zor? Giden sevdiğimiz insanı geri getiremeyeceğimizin bilincindeyiz fakat ölümü kabullenme konusunda gerçekten hangimiz yeteri kadar bilinçliyiz?

Çok mucizevi bir şekilde daha cenin halindeyken bir kaç ay sonra annemizin karnından yaşama ağlayarak gözlerimizi açıyoruz, doğduğumuz an eğer ağlamazsak bir sorun vardır, doktor ya da ebe son çaba ile vurur ciğerlerimiz açılsın avazımız çıkana kadar ağlamamız için… Bu çünkü doğal bir süre, büyüyoruz, büyüdükçe yaşamımızda kayıplar vermeye başlıyoruz, ya sevdiğimiz birinin, evcil hayvanımızın, bir ilişkimizin, arkadaşımızı, mesleğimizi, kısacası kaybettiğimiz ne varsa ardından yas tutarız çünkü bu doğal bir süreçtir. Ama kayıpların en zoru da ya sevdiğimiz birinin ölümünü ya da kendi ölümümüzü kabullenme… Kaç kez kaybettik? Kaç kez sevdiğimiz insanları toprağa verilişini izledik? Ölüm her insanın bildiği gibi çok acı bir şeydir, özellikle kendisine yakın olan insanların, tanıdıklarının ve kendisine değer veren kimselerin teker teker azaldığını görmek o çok sevdiğiniz insanların artık sadece anılarının bir parçası haline dönüşmesi zordur.


Yazının Devamı ve Kar Amacı Gütmeyen Sitemizi Desteklemek İçin TIKLAYINZ..
Kediler en çok sevdiğimiz tüylü dostlarımızdan birisi, bu yazımda patili dostlarımızı yakından tanıyalım diye kedi cinsleri ve özelliklerini sizler için bir araya getirdim.

Kediler her zaman şaşırtıcı ve zeki tavırları ile bizleri etkilemeyi başarıyorlar kabul edelim! Eğer evinizde bir kediniz yoksa bile sokakta yürüdüğünüzde “beni eve at” edasıyla kuyruğunu dikleştirip, miyavlamasıyla ne istediğini zorla anlatmaya çalışan bir kedi gördüğünüzde bile kalbinizin çalındığını tahmin edebiliyorum. Sadece dışarıda da değil elbette evimizin de neşe kaynağı, bu sevimli yaramazlar… E, tabii yıllar geçtikçe kediler de değişime uğradı, günümüzde yerli kedilerin en eski ataları, MÖ 4400 yılları civarında güneybatı Asya’dan Avrupa’ya kadar yayılmıştı. Dünyamızı paylaştığımız kedilerin çok fazla cinsleri ve ırkları bulunmaktadır. En iyi ev kedisi hangisi? Hangi kedi en az tüy döker? En sakin kedi hangisi? Sokak kedisi hangi cins? Birlikte uzun yıllar bir evi paylaşabileceğiniz sevimli dostlarımıza dair merak edilenleri sizler için hazırladım. İşte dünyanın en popüler ve ilginç kedi cinsleri, türleri ve ırklarına dair bilinmeyen özellikler.
Yazının Devamı ve Kar Amacı Gütmeyen Sitemizi Desteklemek İçin TIKLAYINZ..
Belgesel izlemeyi hepimiz seviyoruz diye düşünüyorum, çocuklar yetişkin belgesellerini çok sevmez, peki heyecan verici ve eğitici belgesellerle çocuğunuzla birlikte evde geçireceğiniz zamanı daha kaliteli hale getirebilirsiniz desem ne dersiniz? Aşağıda tavsiye edeceğim belgeselleri birlikte seyrederek hem çocuğunuzun izlenimleri hakkında konuşun hem de verimli zaman geçirin!

Çocukların hayal dünyalarına hepimiz hayranız, onların bambaşka dünyaları var çünkü, bu yüzden çocuklarla oyun oynamak, sosyal aktiviteler yapmak her zaman beni mutlu etmiştir, içimdeki çocuğu bu şekilde yaşatıyorum. Hele çocuğunuzla birlikte uzayın derinliklerinden, balta girmemiş ormanlara, canlıların hayran olunası yaşamlarına, bambaşka diyarlara götüren belgeseller, yeni şeyler öğrenmenin en güzel yollarından biri diye düşünüyorum. Aranızda belgesel izlemeyi sevmeyen varsa eğer bir de çocuğunuzla birlikte izlemeyi ya da çocuğunuz yoksa bile vahşi doğayı, dünya üzerindeki farklı kültürleri ve yaşamları, güncel sorunları belgeseller aracılığıyla tanımak, hayatı anlamlandırabilirsiniz 😊. Belli bir yaşın üzerindeki çocuklarla birlikte izlenecek belgeseller, çocuğunuzun olaylara derin hayal dünyalarıyla, bitmek bilmeyen keşfetmek aşkıyla izlediğinizde siz de çok farklı bir deneyim kazanacaksınız bundan eminim… Şimdi sizleri farklı ilgi alanlarına hitap eden çocuğunuzla birlikte izleyeceğiniz öğretici, maceracı bir o kadar da başarılı belgeselleri sizler için hemen aşağıda listeliyorum.
Yazının Devamı ve Kar Amacı Gütmeyen Sitemizi Desteklemek İçin TIKLAYINZ..
Daha delta, delta plus varyantını atlatamadan bir de kolombiya varyantı ortaya çıktı .İlk olarak Kolombiya'da görülen varyant daha sonra ABD'de de görülen Kolmbiya varyantı nedir hep beraber göz atalım.

2 Yıldır tüm dünya koronavirüs salgını ile mücadele ediyor. Bu geçen zaman içerisinde virüse karşı aşı geliştirildi, hatta tüm dünyada aşı karşıtlarına karşı hükümetler aşı kampanyaları yürütmeye başladı. Fakat zaman geçtikçe virüsler mutasyona uğrayıp yeni varyantlar ortaya çıkmaya başladı. Peki, mutasyonlar uğruyor? derseniz hemen onun da kısaca açıklamasını yapayım; Virüsler size bulaştığında hücrelerinize bağlanırlar, hücre içine girerler ve RNA’larının kopyalarını çoğaltarak yayılmasını sağlarlar. Bir kopyalama hatası olursa RNA değişime uğrar. Bilim dünyası bu değişikliklere “mutasyon” adını verir. Üstelik bu değişiklikler rastgele veya tesadüfen ortaya çıkmaktadır. Daha açıkça örnek vermem gerekirse, eskiden grip olduğunuzda daha çabuk atlatırdık, daha sonra grip aşısı çıktı, grip aşısının çıkma sebebi de ...
Yazının Devamı ve Kar Amacı Gütmeyen Sitemizi Desteklemek İçin TIKLAYINZ..
Maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs 1.5 yıldır devam ediyor. Koronavirüsün hızlı yayılmasını engellemek için geliştirilen aşı uygulamaları bir nebze de olsa yayılım hızını düşürdü. Birçok ülkede ise aşılamalar halen devam etmektedir. Türkiye maalesef aşılama konusunda birçok ülkenin gerisinde kalmış durumda, çünkü aşı ile ilgili endişeler bir türlü bitmiyor. Aşılamaların başladığı ilk zamanlar koronavirüsü aşısı öncelikle tek doz yapılmış ardından iki doza ihtiyaç duyulduğu belirtilmişti. Bir süre sonra ise üçüncü dozun da gerekli olduğu açıklanmıştı. Şu anda Türkiye’de 4. doz koronavirüs aşısı randevuları verilmeye başlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 4. doz aşıların yabancı ülkelere seyahat edeceklere yönelik olduğunu açıkladı. 4. doz aşılar, 3. dozdan 21 gün sonrasına tanımlandı. Peki 4.doz gerekli mi, uzmanlar bu konu hakkında ne diyor hep beraber öğrenelim.Yazının Devamı ve Kar Amacı Gütmeyen Sitemizi Desteklemek İçin TIKLAYINZ..
Acıktıkları zaman bile yavrularını bile yiyebilen timsahlar son derece acımasız ve korkutucular. Günümüzde birinin duygularına inanmadığımız ya da sahte olduğunu düşündüğümüz zaman “Timsah gözyaşları” kelimesini kullanırız, aslında sandığımız gibi timsahların son derece duygusal olduğundan dolayı gözyaşı dökmez. Peki bu benzetme nereden geliyor, ilk ne zaman ortaya çıktı? Kaynaklara göre timsah gözyaşları benzetmesi ilk olarak Antik Mısır’da ortaya çıktı.Hadi o zaman toplanın hep beraber Eski Mısır’a doğru yolculuğa çıkıp timsah gözyaşları deyimini okuyalım😊.

Yazının Devamı ve Kar Amacı Gütmeyen Sitemizi Desteklemek İçin TIKLAYINZ..
Çocuklar iki yaşını tamamladığında, çok iyi bir taklitçi haline gelirler. Gördükleri, duydukları hemen her şeyi taklit etmeye çalışırlar ve bunu büyük bir zevkle yaparlar. Bu taklitler zaman zaman gelişime olumlu etki ederken çoğu zaman da olumsuz etkileri olabiliyor. Bu yazımızda, çocukların taklit etmeyi en çok sevdiği süper kahramanların çocuklar üzerindeki etkilerinden bahsedeceğiz.
Yazının Devamı ve Kar Amacı Gütmeyen Sitemizi Desteklemek İçin TIKLAYINZ..
Hakkında
Konum: İstanbul
İlgi Alanları: Doğal Yaşam, Sağlık, Kültür, Moda, Tarih
Forum İmzası:
Doğala, Kendine, Özüne Dön
Seni sen yapan değerlere dönüş hareketi
Doğala Doğru - Tıklayınız
Hakkımda:
Doğala Doğru Seni sen yapan değerlere bir dönüş hareketidir. Doğala, kendine, özüne dön sloganı ile bize unuttuğumuz değerleri tekrardan hatırlatan hepimizin ortak noktasıdır Doğala Doğru.

Hayat eve dönüşten ibarettir diye bir söz duymuştum bir filmde, insan olması gerken yeri özler. Hepimiz yan yana olsak da, sanki her şey bizden çok uzaktaymış gibi yaşıyoruz. Sosyal medya ile bu yalnızlığımızı görmezden gelmeye çalışıyoruz. İnsan her şeye çok yakın, ama kendine çok uzak. Dilimizde samimi olmayan, içi boş kelimeler, ağzımızda doğallığı taklit eden bize düşman besinler, tarihimiz unutturulmuş önünü göremeyen bir köre dönüşmüşüz, şifayı doğanın kucağında arayacağımıza, kimyasal formüllerin gönüllü intiharında aramışız. Unuttuğumuzu hatırlamalıyız tekrardan dostlar, tüketim ve bencillik zincirlerimizden kurtulmalıyız.

Tüketim temelli bir çağın içinde yaşıyoruz. Kendimiz dahil her şeyi tüketiyoruz. Doğadan ve çevremizden açgözlü ve egoist bir şekilde vermeden sadece almak istiyoruz. Bir şaman öğretisi şöyle der : “Doğada hiçbir şey kendisi için yaşamaz,nehirler kendi suyunu içemez,güneş kendisi için ısıtmaz,” Eğer tabiat sana bir tohum verirse ve sen de aldığından fazla tohumu toprağa ekersen ve bunu minnetinin teşekkürünün ifadesi olarak görürsen, hayal bile edemeyeceğin bir bereket içinde bulursun o zaman kendini. Özetle insan aldığından çok vermeli, konuştuğundan çok sükut etmeli, kızdığından çok sevmeli, kendini düşündüğünden çok çevresi ile bir olduğu bizi düşünmeli.

Gelin hep beraber Doğala Doğru bir yolculuğa çıkalım, unuttuklarımızı hatırlayalım, birbirimize ve doğaya sımsıkı sarılalım. Unutmayın ne kadar destekler ve sahip çıkarsanız bu harekete, dünya işte o zaman daha yaşanabilir bir yer olur. Bu dijital dünyada faydalı içeriklerin yayılmasına vesile olarak emin olun Doğala Doğru yolculukta ilk adımınızı atacaksınız bile. Şimdi sizi www.dogaladogru.com ‘a bekliyoruz.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Mesaj Sayısı: 22
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 55
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 1.273)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
nevşehir escort
kayseri escort
sakarya avukat
webmaster forum
buca escort bayan