DH Yönetici
14 Şubat 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 129 (Bu ay: 20)
GönderileriGarmin, kullanıcının sağlığı ve yaşamsal belirtilerinin gelişmiş bir şekilde izlenmesini sağlayan Venu 2 ve Venu 2S akıllı saatlerini duyurdu.Ayrıca Bkz.iPhone 13 mini'nin ilk canlı fotoğrafı ortaya çıktıVenu 2 akıllı saat modeli 416 × 416 piksel çözünürlüğe sahip 1.3 inç ekrana sahipken, Venu 2S modeli 360 × 360 piksel çözünürlükte 1.1 inç ekrana sahip. İki cihaz da dayanıklı Corning Gorilla Glass 3 ile hasara karşı koruma altına alınmış.Her iki modelde de bir GPS / GLONASS uydu navigasyon sistemi alıcısı, bir barometrik altimetre, pusula, ivmeölçer, jiroskop, termometre ve bir ışık sensörü bulunuyor. Cihazların 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklı olduklarını da belirtelim.

Ortalama 10 günlük pil ömrüAkıllı saatler, kalp atış hızındaki değişiklikleri günün her saati izleyebiliyor ve ek olarak, kandaki oksijen seviyesini de analiz edebiliyor. Sensörler tarafından toplanan veriler, stres düzeyini ve solunumun yoğunluğunu değerlendirmenize olanak tanmakta. Uyku kalitesinin ve süresinin gelişmiş bir şekilde izlenmesi de mümkün.Cihazlarda her türlü spor modu var ve Venu 2 ve 2S, kat edilen mesafeyi, adım sayısını ve yakılan kalorileri ölçebilme yeteneğine sahip. Bir kez şarj edildiğinde iddia edilen pil ömrünün, Venu 2 için 10 güne, Venu 2S için de 11 güne kadar uzayabildiği belirtilmiş. Akıllı saatler, 399 dolarlık fiyat etiketine sahip.
Kaynak:https://www.garmin.com/en-US/

test

DenemeTayvan'ın en büyük DRAM üreticisi olan Nanya Technology, önümüzdeki yıllarda 10 milyar doların üzerinde bir yatırımla, yarı iletken tesis kuracak. Şirket yönetimi, bu şekilde Nanya'nın otomobil, tüketici elektroniği ve diğer ürün türlerinin üreticilerini etkileyen küresel çip kıtlığı sorununu çözmeye katkıda bulunacağını umuyor. Ek kapasite, 5G ile ilgili bileşenlere yönelik artan talebi karşılamaya da yardımcı olacak.Ayrıca Bkz.Microsoft, önümüzdeki aylarda Cloud PC sanal masaüstü hizmetini başlatacakNikkei'nin bildirdiğine göre, yatırım hacmi 300 milyar Tayvan doları (yaklaşık 10,7 milyar ABD doları) olacak girişimin inşaat alanı, kuzey Tayvan'daki Xinbei şehri.

2024 yılında üretime başlanması planlanıyorYeni tesis, Nanya'nın on yılı aşkın süredir en büyük projesi. Nanya yönetim kurulu başkanı Wu Jia-Zhao medyaya yaptığı açıklamada, yatırımın yedi yıl için tasarlandığını ve en az 2.000 ek iş yaratılmasına yardımcı olacağını söyleyerek konuyla ilgili olarak:  "İnşaat 2021 yılı sonunda başlayacak ve 2023 yılında tamamlanacak. Fabrikada seri üretime 2024 yılında başlanmalı." ifadelerini kullandı.Nanya, dünyanın en büyük dördüncü DRAM üreticisi konumunda ancak şirket endüstri liderleri Samsung, SK Hynix ve Micron'un çok gerisinde kalıyor. Pazar araştırma şirketi TrendForce'a göre Nanya, 2020'nin 4. çeyreğinde küresel DRAM pazarının %2,9'unu oluşturdu.
Kaynak:https://asia.nikkei.com/Business/Tech/Semiconductors/Taiwan-s-top-memory-chip-maker-Nanya-plans-10bn-plantSamsung, bazı eski Galaxy akıllı telefon sahiplerinin, cihazlarına hayat vermesine ve onlar için yeni kullanım alanları oluşturmasına yardımcı olmaya karar verdi. Galaxy Upcycling at Home programı aracılığıyla kullanıcılar, bazı ilginç özelliklerle akıllı telefonlarını, akıllı bir ev sensörüne dönüştürecek özel bir güncellemeyi indirebiliyorlar.Ayrıca Bkz.Twitter, Android ve iOS'ta artık görüntüleri 4K yüklemeye izin veriyorÖrneğin böyle bir cihaz, ağlayan bir bebeğin sesini algılayabilir, bir lambayı açabilir veya başka işlemler gerçekleştirebilir. Samsung'un bu girişiminin, 2018'den önce piyasaya sürülen bazı akıllı telefon modelleriyle sınırlı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.İlk olarak CES 2021'de açıklanan program, dün ABD, İngiltere ve Güney Kore'de faaliyet göstermeya başladı. Katılmak için, kullanıcıların SmartThings uygulaması aracılığıyla özel bir güncelleme indirmeleri gerekiyor. Ardından akıllı telefon bir IoT cihazına dönüşecek ve iki ana işlevi yerine getirebilecek. Birincisi, sesleri almak ve ayırt etmek. Örneğin ağlayan bir bebek, havlayan köpekler, bir kedi miyavlaması veya kapı zili. Bunlardan biri algılandığında, akıllı telefon diğer mobil cihaza ses kaydıyla birlikte bir uyarı gönderiyor.

Galaxy S, Note ve Z cihazlar uygunDiğer bir işlev ise akıllı telefonun odadaki ışık seviyesini izlemesine ve parlaklık seviyesi belirlenen eşiğin altına düştüğünde, ışığı otomatik olarak açmasına olanak tanıyan bir ışık sensörüyle ilişkili. Bu özellik, cihazınızın pil gücünü tüketir, bu nedenle Samsung, akıllı telefonunuzu uzun süre kullanmak için gereken pil optimizasyonlarını da sağlamış. Ancak şirket, böyle bir sensörün yeniden şarj etmeden ne kadar süre çalışabileceğini belirtmiyor.

2018'den beri piyasaya sürülen Galaxy S, Note ve Z serisi akıllı telefonlar, Android 9 veya sonraki bir sürümünü çalıştırmaları koşuluyla Galaxy Upcycling at Home için uygun. Samsung, gelecekte daha fazla cihazı destekleyeceğini söylüyor. Belki sadece amiral gemileri değil, aynı zamanda ikincil pazarda satılma olasılığı daha düşük olan giriş seviyesi akıllı telefonlar da olacaktır. Programın diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.
Kaynak:https://news.samsung.com/global/samsung-electronics-expands-its-galaxy-upcycling-program-to-enable-consumers-to-repurpose-galaxy-smartphones-into-smart-home-devicesEylül ayında Apple yeni nesil akıllı telefonları tanıtacak. iPhone 12s veya iPhone 13 olarak adlandırılması beklenen cihazlarla ilgili haberler de gelmeye devam ediyor. Son sızıntı ise iPhone 13 mini ile ilgili.Ayrıca Bkz.Twitter, Android ve iOS'ta artık görüntüleri 4K yüklemeye izin veriyorÖnceki sızıntılarla örtüşüyorYayınlanan görüntü, iPhone 13 mini'nin mavi renkte bir modelini gösteriyor ve cihazın yakın zamanda yayınlanan CAD taslaklarıyla da örtüşüyor diyebiliriz. Kamera modülü, iPhone 12 mini ile aynı kare konfigürasyona sahip  ancak iPhone 13 mini'deki lensler dikey değil çapraz. Ek olarak, modülün tamamı daha büyük lensleri barındıracak şekilde yeniden tasarlanmış ve genel olarak, iPhone 13 mini, iPhone 12 mini'den biraz daha kalın görünüyor.

İlk başta, Apple'ın düşük talep nedeniyle iPhone'un mini versiyonunun üretimini durduracağı hakkında çok fazla söylenti yayıldı, ancak en son sızıntılara bakılırsa, mini model hala iPhone modellerinde mevcut olacak. Görseldeki iPhone 13 mini modelinin, sadece bir prototip olduğunu unutmamak gerekiyor. Zira süreç sonunda piyasaya sürülecek olan nihai modelle arasında farklar olması muhtemel.
Kaynak:https://www.ithome.com/0/547/606.htmTwitter artık Android ve iOS mobil uygulamaları aracılığıyla 4K görüntüler yüklemenize ve izlemenize izin veriyor. Haber akışındaki resimler artık daha net olacak.Ayrıca Bkz.Microsoft, önümüzdeki aylarda Cloud PC sanal masaüstü hizmetini başlatacakSosyal ağın web sürümü 4096 × 4096 ve görselleri destekliyordu, ancak mobil uygulamalar maksimum 2048 × 2048 çözünürlükle sınırlıydı. Mobil uygulamalar aracılığıyla 4K çözünürlükte fotoğraf yükleme ve görüntüleme testi başarıyla tamamlandı ve Twitter artık bu özelliği resmi olarak Android ve iOS uygulamalarında sunmaya başladı.

Kullanıma sunulduYeni özelliği etkinleştirmek için, Twitter uygulamasındaki Ayarlar menüsünden Veri Kullanımı bölümüne gitmeniz ve hem "yüksek kaliteli resimler" (resimleri 4K olarak görüntülemek için) hem de "yüksek kaliteli resim yüklemeleri" seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekiyor.Ayrıca, yüksek çözünürlüklü görüntülerin hem hücresel ağlar üzerinden hem de Wi-Fi üzerinden ya da sadece Wi-Fi üzerinden veya tamamen kapalı olmasını sağlayabilirsiniz.
Kaynak:https://twitter.com/TwitterSupport/status/1384945690304995330Bu yılın başlarında, Microsoft'un yeni bir bulut hizmeti olan Cloud PC'yi test etmeye başladığı biliniyordu. Bu hizmet yardımıyla kullanıcılar, sanal masaüstlerine farklı cihazlardan bağlanabilecekler. Şimdi sızan bilgiler ise bu hizmetin resmi lansmanının önümüzdeki aylarda gerçekleşebileceğini gösteriyor.Ayrıca Bkz.Apple önümüzdeki hafta iOS 14.5'i yayınlayacak: Ne gibi yenilikler var?Mevcut verilere göre Project Deschutes kod adı altında geliştirilmekte olan Cloud PC hizmetine abonelikle erişim sağlanabilecek. Kullanıcılar, RAM ve depolama miktarı bakımından farklılık gösteren paketler arasından seçim yapabilecekler.

Uzaktan, masaüstüne erişmek isteyenlereAzure sunucu platformuna dayalı Cloud PC hizmeti, kullanıcılarn Windows 10 işletim sistemini çalıştıran uzak bir bilgisayara erişmesine ve üzerinde bulunan herhangi bir programı kullanmasına olanak tanıyacak. Hatta bir akıllı telefondan, tabletten ve dizüstü bilgisayardan bile.Cloud PC, düşük donanım özelliklerine sahip bilgisayarları olan veya sık sık farklı cihazlar arasında geçiş yapan ve aynı masaüstüne sürekli erişim sağlamak isteyen kişiler için yararlı olabilir. Kaynak, bulut tabanlı sanal masaüstü hizmetinin bu yıl Haziran-Temmuz aylarında başlatılabileceğini söylüyor. Öte yandan Temmuz ayında, Microsoft Inspire konferansı gerçekleşecek ve Cloud PC'nin resmi lansmanının bu etkinlikte gerçekleşmesi mümkün.
Kaynak:https://www.zdnet.com/article/microsoft-marches-toward-launching-its-cloud-pc-service-possibly-this-summer/Polaroid yeni anlık fotoğraf makinesini tanıttı. Cihaz, Polaroid Go olarak adlandırılıyor ve anında çekim için dünyanın en küçük analog kamerası olarak konumlandırılmış.Ayrıca Bkz.Apple önümüzdeki hafta iOS 14.5'i yayınlayacak: Ne gibi yenilikler var?Polaroid Go, minyatür bir gövdeye yerleştirilmiş (boyutları 105 × 84 × 61 mm), 15 kartuş için yeterli olan 750 mAh batarya, selfie aynası, flaş ve çift pozlama yapabilme yeteneği de dahil olmak üzere oldukça geniş bir işlev yelpazesine sahip.

USB'den şarj ediliyorPolaroid'e göre kameranın 750 mAh kapasiteli dahili bataryası ile 15 paket kartuş kullanılabiliyor. Her pakette sekiz film varsa, 120'ye kadar filmden bahsediyoruz. Şarj işlemi ise USB bağlantı noktası üzerinden yapılıyor. Fotoğraf makinesinin 34 mm odak uzaklığına ve zamanlayıcıya sahip bir lens barındırdığını da belirtelim.Polaroid'in Baş Tasarım Sorumlusu Ignacio Germade, "Polaroid Go'yu en küçük ayrıntısına kadar tasarlamak için birkaç yıl harcadık. Bu modelin dahili bileşenleri, bir tür üç boyutlu 'Tetris' gibi, basit ve doğrusal bir tasarıma ve her şeyden önce mümkün olan en küçük anlık analog kameraya götüren doğru bir kompozisyonda düzenlenmiştir.” dedi.Polaroid Go, şirketin web sitesinde ön siparişe açılmış durumda ve 27 Nisan tarihinde de raflara çıkacak. Fotoğraf makinesinin ve her birinde sekiz film bulunan iki kartuşun bulunduğu paket için fiyatlandırma ise 139 euro olarak belirlenmiş. Kartuşsuz fiyatı ise 119 euro.
Kaynak:https://eu.polaroid.com/products/go-polaroid-cameraRealme, resmi olarak beşinci nesil hücresel ağları destekleyen akıllı telefon modeli Realme 8 5G'yi tanıttı. Akıllı telefon, şirketin özel arayüzü Realme UI 2.0 ile zenginleştirilmiş Android 11 ile birlikte geliyor.Ayrıca Bkz.Instagram saldırgan mesajları filtreleme özelliği sunuyorRealme 8 5G, 2.2 GHz'e kadar frekansa sahip sekiz bilgi işlem çekirdeği, ARM Mali-G57 MC2 grafik hızlandırıcı ve 5G modem içeren bir MediaTek Dimensity 700 işlemci üzerine inşa edilmiş. RAM miktarı 4 veya 8 GB, dahili depolama biriminin kapasitesi ise 128 GB (1TB'a kadar yükseltilebiliyor).Cihazın, FHD+ formatındaki 6,5 inç IPS ekranının yenileme hızı 90 Hz dokunma tepki hızı ise 180 Hz olarak açıklandı. Ayrıca ekranın, ön yüzeyin %90,5'ini kapladığını da belirtelim.

Süpersonik siyah ve mavi renk seçenekleriÖn tarafa 16 megapiksellik bir selfie kamera yerleştirilmiş. Üçlü arka kamera, 48 megapiksel bir sensör ve iki adet 2 milyon piksellik sensör içeriyor. Cihazın Wi-Fi 802.11ac ve Bluetooth 5.1 denetleyicileri, USB Type-C bağlantı noktası ve standart bir kulaklık girişi mevcut. Güç ise 18W şarjlı 5.000 mAh pil ile sağlanıyor.Realme 8 5G, 320 dolardan başlayan Süpersonik Mavi ve Süpersonik Siyah renklerde satışa sunulacak. 


Hakkında
Konum: İzmir, Narlıdere
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 11 sa. önce
Mesaj Sayısı: 3.481
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.504
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 204.038 (Bu ay: 94.305)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.437 (Bu hafta: 54)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Anasayfa Haberleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
sakarya escort
nevşehir escort
kayseri escort
sakarya avukat
webmaster forum
buca escort bayan